Společnost TrueLight, s.r.o je hlavní distributor patentované technologie světelné modulace v České republice. Společnost provozuje TRUELI.CZ – eshop a edukační portál o světle a světelných terapiích.

TrueLight, s.r.o
Příčná 1892/4
Praha 1 11000
IČO: 17338379
DIČ: CZ17338379
info@trueli.cz
+420773572745
Společnost je registrovaným plátcem DPH.

Často kladené dotazy

Zařízení působí na frekvenčně-rezonační úrovni skrze jemné pulzace a barevné proměny. Působí primárně na ANS (Autonomní nervový systém), který harmonizují. Dle potřeby lze zvolit různé programy - energizující, balanční, večerní nebo noční a spousta dalších režimů a nálad, které si můžete libovolně nastavit. Viz. sekce manuálů.

SensoSphere je oproti Sensolight mnohem větší zařízení. Například SensoSphere Classic+ dokáže osvítit místnost o velikosti 25-30m2. Kdežto Sensolight má dosah pouze 2m2. Velikost glóbu u Sensolight je 12cm, kdežto u SensoSphere Classic+ je to 30cm. Obecně SensoSphere Classic+ nebo Professional slouží k využití ve větších prostorech a pro větší počet lidí. Je tak oblíbeným nástrojem terapeutů nebo se hodí do čekáren, hal, jógových studií atd. Sensolight je určen primárně pro osobní použití a umístění do blízkosti osoby, která Sensolight používá.

Podívejte se na jejich detailní porovnání ZDE.

Práce se zařízeními typu Sensolight nebo SensoSphere je velmi intuitivní a uživatelsky velmi přívětivá. Jak se zařízení používá je popsáno v sekci manuálů a tipů k používání (Sensolight, Sensosphere). Potřebujete-li například relaxovat, zvolte Relaxační režim. Pokud potřebujete naopak dodat energii například po ránu zvolte Energizující režim. V případě, že chcete pracovat s jednotlivými barvami a prozkoumávat, jak na vás působí, zvolte Monochromatický režim. 

To je velmi individuální a záleží na Vašich potřebách. Zařízení můžete nechat na sebe působit libovolně dlouho, ať už celý den nebo třeba jen pár minut. Nechte zařízení působit tak dlouho, jak je Vám to příjemné.

Sensosphere Classic+ a Sensosphere Professional potřebují být zapojené kabelem v zásuvce. Sensolight stačí dostatečně nabít a pak je přenosný. Například nočním režimu vydrží až dva dny na jedno nabití.

Můžete i nemusíte. Zařízení jsou navržená tak, aby si sami přitáhla Vaší pozornost. Díky neustále proměně barev v "organickém flow" je pozorování nekonečně fascinující a nikdy neomrzí. Díky tomu může neustále zprostředkovávat terapeutické benefity jako je relaxace, uvolnění nebo naopak třeba povzbuzení, tvořivost atd.

Snižte jas světla nebo intenzitu pulzací na takovou úroveň, aby Vám to bylo příjemné. Když to pak budete cítit, můžete kdykoliv jas nebo pulzace zvýšit.

Můžete se zařízením pracovat tak, že přepnete do monochromatického režimu a snížíte jas této barvy na úroveň, která pro Vás je akceptovatelná a příjemná. Postupně můžete intenzitu jasu zvyšovat a na danou barvu si tak postupně zvykat. Tímto způsobem pracujete s barvou terapeuticky. Nebo zvolíte režim nálady, který má tuto barvu utlumenou a vyzařuje ji pouze v malých dávkách.

Ano. Ne jenom, že lze nastavit probuzení v určitý čas pomocí nějakého barevného režimu nálady. Lze také nastavit usínání například pomocí nočního režimu a Delta frekvenci mozkových vln.

Ne. Naše zařízení v žádném případě nenahrazuje standardní lékařskou/terapeutickou péči. Zařízení od firmy Sensortech nejsou lékařskými pomůckami. Ani nedáváme žádné konkrétní doporučení pro léčbu konkrétních nemocí. Máte-li pochyby zda zařízení používat, poraďte se svým lékařem. Více o vyloučení odpovědnosti ZDE.

Osoby s neurologickými poruchami náchylnými k migrénám nebo s epilepsií by zařízení neměly používat. Pokud trpíte jakýmkoli zdravotním problémem, důrazně doporučujeme, abyste se před použitím tohoto výrobku poradili se svým ošetřujícím lékařem.

Ano. Klinickou studii pro patentovanou světelnou modulaci naleznete ZDE.

Světelná terapie pomocí přístrojů od firmy Sensortech Inc. se ukázala přínosná v oblastech:

Posttraumatická stresová porucha (PTSD)
Deprese a vyhoření, sezónní afektivní porucha (SAD), chronická únava.
Nespavost
Závislost
Zotavení, reedukace, ergo terapie
Porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD)
Úzkost, stres, duševní napětí
Chronická bolest, fibromyalgie
Paliativní péče
Labyrinthitis, tinnitus

Záleží pro jaké účely chcete zařízení používat. Jste-li například terapeut, chcete zařízení umístit, tak aby na něj viděl váš klient. Používáte-li světlo pro vlastní potřeby můžete jej umístit například na noční stolek k posteli nebo při práci k počítači. Jste-li vlastník jógového studia, můžete světlo umístit do předsálí nebo přímo do místnosti, kde cvičíte jógu. Lékařské ordinace mohou světla umístit například do čekárny. 

Ano, veškerá dokumentace včetně manuálu a aplikací pro mobil je v českém jazyku

Ano. Zařízení jsou vytvořená, jak pro profesionální použití, tak pro běžné použití v domácnostech. Pro zjednodušení práce slouží manuál, který je v českém jazyce. Zařízení jsou velmi intuitivní v používání. Můžete používat jak manuálně, viz. přepínání na spodní straně Sensolight (vhodné pro starší lidi), tak pomocí Bluetooth a aplikace v mobilu.

Ano. Děti většinou milují takováto zařízení pro svojí přirozenou hravost a krásu neustále se měnících barev.

Ne. Momentálně je tato technologie patentované světelné modulace světově unikátní a exkluzivní firmě Sensortech. Přístroje AVS (Audiovizuální stimulace), nazývané např. psychowalkman, fungují pouze s brýlemi, kdežto zařízení od firmy Sensortech působí jako volně stojící zařízení a díky velmi jemným pulzacím (bez stroboskopického efektu) a nízké světelné intenzitě (méně jak 100Lux) jsou vhodné i pro celodenní používání. Dalo by se říci, že je to homeopatikum mezi světly.

Zařídíme Vám výměnu skla/opravu za částku 500Kč.

Zatím dodáváme pouze do České republiky.

V případě jiných zemí než Česká republika si můžete zboží objednat přes tyto stránky distributora pro Evropu - sensolight.fr

Momentálně umožňujeme si objednat v rámci jedné objednávky pouze 3ks SensoLight nebo 1ks SensoSphere Classic Plus/Proffesional.

V případě, že se chystáte objednat větší množství. Kontaktuje nás prosím předem. Nabízíme zajímavé množstevní slevy.

Přijímáme platby kartou skrze platební bránu STRIPE, která umožňuje platit kartami VISA a MASTERCARD. Dále umožňujeme platit bankovním převodem. V neposlední řadě také umožňujeme platit dobírkou přímo při doručení zboží ať už v hotovosti nebo kartou. Viz. podmínky přepravní služby ZÁSILKOVNA.

V případě, že objednávka přesahuje hranici 20000 Kč, přijímáme pouze bankovní převod. SensoSphere Classic Plus a SensoSphere Professional lze hradit pouze bankovním převodem na účet.

V případě SensoLight trvá dodání po České republice 3 pracovní dny. Dodání realizuje zásilková služba ZÁSILKOVNA ať už dodání přímo nebo vyzvednutím ve výdejních místech. Více na se dozvíte zde

V případě SensoSphere Classic Plus a SensoSphere Professional trvá doba dodání 10-15 pracovních dní. Na aktuální dodací termíny u těchto dvou zařízení je potřeba zeptat se předem na adresu info@trueli.cz

Více informací najdete ZDE.

Pro společnost TrueLight, s.r.o je bezpečný průběh plateb a bezpečné zacházení s osobními údaji naprostou prioritou. Jako platební bránu používáme STRIPE, která je jednou z nejpoužívanější platební bran a splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy. Více o podmínkách STRIPE ZDE.

Pokud si i tak nejste jistí, můžete využít platbu na dobírku a platit až při doručení zboží, třeba i v hotovosti. 

Pro ukládání osobních údajů používáme šifrované systémy, a tam kde je to možné i s dvou faktorovým přihlášením. Nakládání s daty se řídí veškerými platnými zákony a směrnicemi. Přečtěte si více o tom, jak zacházíme s Vašimi údaji ZDE.

Po přijetí objednávky Vám automaticky odešleme emailem potvrzení o objednávce a pokud jste rovnou zaplatili, tak obratem vystavíme fakturu. Dále Vás budeme informovat o průběhu vyřízení objednávky emailem nebo můžete sledovat ve svém účtu na stránkách www.trueli.cz.

ANO, fakturu vystavujeme obratem jakmile provedete platbu. Platíte-li kartou nebo přes Paypal, dostáváte fakturu obratem. Platíte-li bankovním převodem nebo dobírkou, dostáváte fakturu ihned po přijetí platby na náš účet.

máte dotaz? Napište nám