Světlo pro zdraví a rovnováhu

Barvy vycházející ze světla nás vždy fascinovaly. Kdo by se nepodivoval nad krásou duhy? Již od starověku se barevné světlo používalo k léčení a v poslední době mnoho studií prokázalo jeho léčebné účinky. Výzkumy prokázaly četné přínosy světla a barev. Zejména regeneraci buněk, obnovu hormonální rovnováhy a podporu činnosti mozku.

Léčivá síla světla je základem technologie vyvinuté společností SENSORTECH. Patentovaný proces modulace světla podněcuje mozkové vlny a navozuje specifické vlastnosti, jako je relaxace, energie a kreativita. Světelné pulzace vytvořené pomocí vysoce přesných LED svítidel vytvářejí světlo, které je čiré a s blahodárnými aspekty.

reference k terapuetickému světlu

Terapeutické účinky světla

Využití barevného světla k terapeutickým účelům je umění a věda, kterou společnost SENSORTECH zdokonalila na vysokou úroveň. Hlavně pokud jde o přístroje pro světelnou terapii – Sensora, SensoSphere a SensoLight.

Proces modulace světla vyvinutý společností SENSORTECH umožňuje vytvářet světlo nesrovnatelné kvality, které je schopno navodit stav pohody a relaxace a které zároveň stimuluje léčebný proces. Podle jejich výběru může škála vyzařovaných barev a frekvencí navodit relaxaci, energii, bdělost, rovnováhu nebo regeneraci.

režimy nálady

Klinická studie modulace světla

Klinická studie* provedená speciálně na procesu modulace světlem, který se používá v přístroji Sensora, potvrdila jeho příznivý vliv na fyziologické a psychologické aspekty subjektů. Prokázala, že projekce barevného světla mají pozitivní vliv na rozvoj většího pocitu pohody a uvolnění, stejně jako lepšího pocitu soudržnosti a soustředění, včetně uklidňujícího účinku na negativní nálady. 
 
 
* M.J. Ross, P. Guthrie, J.C. Dumont: The Impact of Modulated Color Light on the Autonomic Nervous System, Advances in Mind-Body Medicine Journal, Vo.27, No.4, 2013.

* Světelná terapie pomocí přístrojů od firmy Sensortech Inc. se ukázala přínosná v oblastech:

Posttraumatická stresová porucha (PTSD)
Deprese a vyhoření, sezónní afektivní porucha (SAD), chronická únava.
Nespavost
Závislost
Zotavení, reedukace, ergo terapie
Porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD)
Úzkost, stres, duševní napětí
Chronická bolest, fibromyalgie
Paliativní péče
Labyrinthitis, tinnitus

* Přístroje od společnosti Sensortech Inc., distribuované společností TrueLight, s.r.o, nejsou zdravotnickými přístroji a nelze je považovat za náhradu odborného lékařské péče nebo poradenství. Veškerá prohlášení společnosti Sensortech Inc. mají pouze informativní charakter a nejsou určena k diagnostice, léčbě, vyléčení nebo prevenci onemocnění.