Využití v každodenním životě

Zařízení s patentovanou modulací světla od firmy Sensortech jako SensoLight a SensoSphere nabízí výběr ze sedmi základních barevných režimů, z nichž každý využívá kombinace barev, modulačních frekvencí a světelných rytmů speciálně naprogramovaných pro navození požadované nálady.

Na rozdíl od levnějších běžně dostupných zařízení pro osvětlení ovlivňující náladu využívají sofistikované algoritmy pro generování světelných vzorů s půvabnými, neustále se měnícími variacemi: lze jej sledovat celé hodiny bez nudného opakování. Vždy zůstávají překvapivý a poutavý.

Algoritmy řídící světelnou modulaci jsou výsledkem více než třicetiletého výzkumu týmu společnosti Sensorech v Kanadě.

BARVNÉ REŽIMY PRO NAVOZENÍ NÁLADY

BALANČNÍ REŽIM

Balanční režim je prospěšný kdykoli během dne a je kompatibilní s téměř jakoukoli náladou. Lze jej použít pro celkové vyladění a harmonizaci nebo si jednoduše vychutnat krásnou plejádu barev.

Tento režim zobrazuje ve stejném poměru celé spektrum barev duhy. Jemné světelné vibrace se zaměřují na Schummanovu zemskou rezonanční frekvenci 7,83 Hz v Theta rozsahu mozkových vln a podněcují tvořivost.

RELAXAČNÍ REŽIM

Relaxační režim je ideální, když se cítíte vystresovaní nebo napjatí anebo když chcete uklidnit neklidné myšlenky či emoce. V tomhle nastavení Sensolight září v pomalých, plynulých rytmech, které vybízejí ke klidu a vyrovnanosti.

Tento režim se zaměřuje na “chladivé” barvy, které zahrnují modrou, tyrkysovou a zelenou. Tyto barvy jsou známé tím, že uklidňují a zklidňují. Mají tendenci snižovat tepovou frekvenci, krevní tlak a zpomalovat frekvenci dýchání. Jemné světelné pulzace v rozsahu mozkových vln Alfa (8-12 Hz) umocňují klidný a relaxační účinek.

ENERGIZUJÍCÍ REŽIM

Energizující režim zvolte vždy, když máte pocit, že potřebujete dodat energii, ať už fyzickou nebo mentální. Toto nastavení používá trochu rychlejší rytmy, které stimulují nervový systém a jemně pomáhají vás probudit a povzbudit. Zkuste jej použít ke stimulaci své tvořivosti a usnadnění činnosti mysli.

Tento režim je založen na “teplých” barvách od červené přes oranžovou až po žlutou, které povzbuzují a zlepšují náladu. Mají tendenci zvyšovat tep a dechovou frekvenci a dodávají vám energii, když se cítíte skleslí nebo vyčerpaní. Vyznačuje se modulacemi v rozsahu mozkových vln Beta (12-20 Hz).

VEČERNÍ REŽIM

Tento režim vás jemně ukolébá k hlubokému a klidnému spánku. Vytváří jemnou a uklidňující náladu a může být prospěšný i v případě nespavosti.
Vyznačuje se pomalými barevnými přechody od jantarové po tyrkysovou s několika fialovými momenty. Sytě modrou barvu snižuje na dostatečně nízkou úroveň, aby se zabránilo potenciálnímu účinku potlačení melatoninu, o němž je známo, že může narušit náš cirkadiální rytmus. Večerní režim integruje Delta mozkové vlny hlubokého spánku (1-4 Hz).

NOČNÍ REŽIM

Tento režim se zaměřuje na jemnou jantarovou barvu s velmi pomalými, téměř neznatelnými změnami. Je navržen tak, aby se SensoLight proměnil v noční světlo a eliminuje jakoukoliv stopu modré barvy. O modré barvě je známo, že narušuje cirkadiánní rytmus potlačením melatoninu, našeho “spánkového hormonu”. Noční režim má vlastní nastavení jasu, oddělené od ostatních režimů, které je obecně vhodné nastavit na mnohem nižší úroveň pro noční použití. Je ideální jako uklidňující světelná ukolébavka pro batolata.

Jako další noční funkce se v nočním režimu SensoLight po naklonění dočasně rozzáří jasněji.

MONOCHROMATICKÝ REŽIM

Kromě výše zmíněných režimů světelné modulace je SensoLight vybaven také monochromatickým režimem, který umožňuje zaměřit se na jednu barvu podle vašeho výběru.
Chcete-li si vybrat monochromatickou barvu, nakloňte světlo SensoLight, dokud krátce nezabliká. Udržujte jej v nakloněné poloze a mírně jím otáčejte v obou směrech. Barva se pak začne cyklicky měnit v rámci duhového spektra. Rychlost cyklického střídání barev se bude zvyšovat s dalším otáčením. Při otáčení doleva nebo doprava se směr cyklického pohybu změní, což vám umožní jemně doladit barvu tam a zpět. Jakmile najdete požadovanou barvu, vraťte světlo SensoLight do svislé polohy.

GAMMA REŽIM

Tento režim používá plné spektrum barev jako balanční režim a navíc přidává světelné pulzace na frekvenci mozkových vln Gamma 40 Hz. Funkce mozkových vln Gamma není dosud zcela objasněna, ale obecně je spojována s vysokou úrovní kognitivních funkcí. Probíhající výzkum naznačuje, že pulzace Gamma mohou přispívat ke zlepšení kognitivních funkcí, například v případě Alzheimerovy choroby.
Přestože režim Gamma může být užitečný zejména pro seniory, u nichž dochází k poklesu duševních schopností, může jej využít každý, kdo hledá povzbuzení kognitivních funkcí. Protože vysoká frekvence Gamma je pro naše oko méně vnímatelná, je úroveň světelných pulzací v tomto režimu vyšší.

ROZŠÍŘENÉ REŽIMY A VOLITELNÁ VYLEPŠENÍ

LABORATOŘ MOZKOVÝCH VLN

Prozkoumejte možnosti jak zaujmout mozek v laboratoři mozkových vln s pokročilými funkcemi!

• Do monochromatického režimu můžete vložit pulzaci mozkových vln podle svého výběru. Nastavte intenzitu a frekvenci pulzací v celém rozsahu mozkových vln od Delta, Théta, Alfa, Beta až po Gama (1 Hz-40 Hz).
• Ovládejte intenzitu mozkových vln obsažených ve všech ostatních barevných režimech od 0 % (vypnuto) do 200 % (maximum).
Získejte také přístup k dalším možnostem Monochromatické funkce, včetně výběru pastelových barev a výkonné funkce umožňující nastavit řadu barevných variací kolem jedné barvy.

 

PSYCHEDELICKÝ REŽIM

Tento režim používá zcela divoké barvy a pulzace, což vede k psychedelickým vizuálním efektům. Je intenzivní a fascinující, skvěle se hodí pro zábavu a pobavení. Protože pulzuje vysokými stroboskopickými frekvencemi, jedná se o jediný barevný režim světla SensoLight, který se nedoporučuje osobám s citlivým zrakem.

Tento barevný režim není v základním nastavení. Musí se dokoupit separátně přes mobilní aplikaci.

 

VAROVÁNÍ:  NEPOUŽÍVEJTE U FOTOSENZITIVNÍCH OSOB SE SKLONY K EPILEPSII.